Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pätičku

Gréckokatolícka cirkev Kurov

Grécko-katolícky chrám sv. Lukáša

Oznam

14. septembra 2021, na sviatok Povýšenia svätého Kríža, navštívi Hlava Katolíckej cirkvi, pápež František, mesto Prešov a stretne sa s gréckokatolíckymi veriacimi. Počas svojej návštevy na Slovensku máme tú česť, že Svätý Otec bude hlavným celebrantom svätej božskej liturgie. Je to historická udalosť, že bude s nami sláviť najväčšie tajomstvo našej viery, sprítomnenie Paschy a ohlási homíliu.

Aby sa mohlo zúčastniť na stretnutiach s pápežom čím viac veriacich, Ministerstvo zdravotníctva podmienilo túto účasť plným očkovaním vakcínou proti ochoreniu Covid-19.

Preto vás chceme povzbudiť, aby ste využili túto možnosť stretnutia so Svätým Otcom v Prešove, a ak ste tak ešte neurobili, aby ste sa dali zaočkovať. Veríme, že využijete najbližšie dni, aby ste sa zaregistrovali na očkovanie alebo využili očkovacie centrá, kde je možné očkovať sa aj bez registrácie.

Je to zodpovedný krok nielen pre vaše zdravie a zdravie vašich blízkych, ale je to rovnako aj svedectvo našej úcty voči vzácnej návšteve akou je pápež František, ktorý je tiež očkovaný. Všetci sme srdečne pozvaní na liturgické slávenie so Svätým Otcom, ktorý v Prešove navštívi Gréckokatolícku cirkev na Slovensku.

Stiahnuť: Aktuálny rozpis bohoslužieb.pdf

grego-267182021